Sensitive Skin
9 products
BESTSELLER
(£179.20/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
(£110.00/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
Tonique Douceur
Softening hydrating toner. Alcohol-free
One size
400 ml
Old price £55.00 New price £44.00
(£110.00/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
(£128.00/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
Nutrix Royal Body
Intense nourishing and restoring body butter. For dry skin
One size
200 ml
Old price £50.00 New price £40.00
(£200.00/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
Hydra Zen Day Cream-Gel For Dry Skin
Anti-stress moisturising Gel-Cream
Old price £29.00 New price £23.20
(£464.00/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
Génifique Ultimate Serum - Refillable
Dual Repair Augmented Serum
Old price £100.00 New price £80.00
(£1,600.00/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
NEW
Génifique Ultimate Cleanser
The 1st Cleanser That Repairs
One size
200 ml
Old price New price £39.00
Best Seller
Absolue Rose 80 Cleansing Balm-to-Foam
2-IN-1 TRANSFORMATIVE CLEANSER
One size
150 ml
Old price £98.00 New price £78.40
(£522.67/L.)
20% off or 25% off
when you buy 2+
when you buy 2+
Sensitive Skin FAQs
The answers to all your questions about sensitive skin and how to manage your symptoms.
